16 listopada 2003 roku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy mgr inż. Jana Zembatego w galerii "Pod Basztą" Miejskiego Ośrodka Kultury w Jordanowie. Do 14 stycznia 2004 można było podziwiać 55 obrazów - pejzaży, portretów mężczyzn i kobiet oraz zwierząt .

Artysta z  wykształcenia jest hutnikiem, ukończył AGH i tej branży poświęcił całe życie. Od 1991 roku jest emerytem i jak widać nie marnuje czasu. Na wystawie znalazły się prace z okresu kilkudziesięciu lat. Zadziwia ich różnorodność , łączy je temat - przyroda "PIĘKNO FLORY I FAUNY". Inspiracje do swoich obrazów Jan Zembaty czerpał podczas licznych podróży, głównie służbowych. I to właśnie tych wszystkich wypraw oprócz talentu można pozazdrościć Panu Janowi. Zwiedził jak sam podkreśla, całą Polskę i kawał Europya oprócz tego z lotu ptaka oglądał Alaskę, był w Japonii, zjeździł Rosję i Bałkany. Ceni piękno  i podkreśla to  przy każdej okazji :

"Najszczęśliwszym człowiekiem jest ten, kto odczuwa piękno. Ja to piękno odnalazłem w przyrodzie, w porach roku ".

Imprezę uświetnił swym występem Pan Władysław Biedrawa grając utwory jazzowe i wprowadzając klimat flory i fauny będący tematem powyższej wystawy.

 

 

 

galeria_pod_baszta07.png - 267.67 Kb