galeria zdjęć

OGNISKO W PSIEJ DOLINIE    

 

            Tradycyjnie na rozpoczęcie sezonu turystycznego, w dniu 11 czerwca br. pojechaliśmy do Sidziny w znane nam miejsce do Psiej Doliny, wyznaczone przez nadleśnictwo na rozpalanie ogniska. W ostatnim czasie przy palenisku postawiono nowe zadaszenia, stoły i ławy z ciosanego drewna, przez co polana zyskała wizualnie i na atrakcyjności.  Zanim na dobre rozkręciła się impreza, można było przespacerować się niedawno odremontowaną drogą wzdłuż szemrzącego potoku i przefiltrować płuca rześkim powietrzem, obserwując wiosenną przyrodę.

            Oprócz aktywnych członków działających w grupach zainteresowań przy Miejskim Ośrodku Kultury, dołączyli do nas emeryci i renciści oraz młodzież uczestnicząca w turystyce górskiej. Przy kiełbaskach i pieczonych ziemniaczkach integrowaliśmy się, popijając gorącego grzańca.

            Pan dyrektor Jan Hanusiak zakomunikował zebranym o zdobyciu przez Panią Irenę Stopę I miejsca  w Powiatowym Konkursie Gawędziarzy w Zawoi. Pani Irena zaprezentowała nam ciekawe bajania w gwarze góralskiej. Był też debiut Pana Jurka Gałki który przed  liczną publicznością, przedstawił  wiersze z humorem swojego autorstwa

            Trzyosobowy zespół złożony z uczestników pikniku akompaniował nam podczas wykonywania piosenek biesiadnych, z obszernego repertuaru grupy muzycznej. Po sześciu godzinach wracaliśmy „wesołym” autobusem do Jordanowa, śpiewając nasze ulubione piosenki.

            Do zobaczenia jesienią w tym samym miejscu, na podobnej imprezie.

Maria Nowak